Renk Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Çoğu kez merak ettiğiniz konular hangi rengi giymenizle ilgili önerilerimiz:

– Lacivert pantolonla ne giyilir?

– Beyaz kotun üzerine ne giyilir?

– Pembe gömlek hangi pantolonla kombin yapılır ?

Çoğu zaman kıyafet renk seçiminde ten uyumu daha çok önem kazanır. Hatta giyim alışverişinizde renk tercihi yaparken dikkat etmeniz lazım olan en ehemmiyetli ayrıntı ten rengi ve buna bağlantılı olarak saç renginizdir.

Ten renginiz esmer ve buğday tonlarındaysa gömlek alırken ekru, kızıl-bej, kızıl- kahve renklerinden olabildiği kadar uzak durmalısınız. Çünkü bu renkler sizi daha soluk, sağlıksız gösterecektir. Lacivert, antrasit gibi koyu tonlardaki takımlarınızı açık pudra tonlarındaki gömleklerle kombinleyebilirsiniz. Ceket ve takımlarda kahve tonlarında ısrarcıysanız tercihinizi hususiyetle siyaha giden kahve tonlarında kullanmanız lazımdır.

Ten renginiz sarı ve açık buğday tonlarındaysa ne teninize yakın tonlar ne de tezat oluşturacak kadar koyu tonlar seçmelisiniz. Tercihiniz koyu tonlardan yana olduğunda bu tezatlığı daha yumuşak hale getirecek pastel renk tonları ile dengeleyebilirsiniz.

 


# lacivert pantolon üstüne ne giyilir erkek, mavi pantolonun üstüne ne gider, hangi renk pantolona hangi gömlek, kol dugmeli erkek gomlekleri kot pantplonla giyiliprmi, kahve renk pantolon uzerine hangi renk gomlek uyar,
3 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir