Renk Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Çoğu kez merak ettiğiniz konular hangi rengi giymenizle ilgili önerilerimiz:

– Lacivert pantolonla ne giyilir?

– Beyaz kotun üzerine ne giyilir?

– Pembe gömlek hangi pantolonla kombin yapılır ?

Çoğu zaman kıyafet renk seçiminde ten uyumu daha çok önem kazanır. Hatta giyim alışverişinizde renk tercihi yaparken dikkat etmeniz lazım olan en ehemmiyetli ayrıntı ten rengi ve buna bağlantılı olarak saç renginizdir.

Ten renginiz esmer ve buğday tonlarındaysa gömlek alırken ekru, kızıl-bej, kızıl- kahve renklerinden olabildiği kadar uzak durmalısınız. Çünkü bu renkler sizi daha soluk, sağlıksız gösterecektir. Lacivert, antrasit gibi koyu tonlardaki takımlarınızı açık pudra tonlarındaki gömleklerle kombinleyebilirsiniz. Ceket ve takımlarda kahve tonlarında ısrarcıysanız tercihinizi hususiyetle siyaha giden kahve tonlarında kullanmanız lazımdır.

Ten renginiz sarı ve açık buğday tonlarındaysa ne teninize yakın tonlar ne de tezat oluşturacak kadar koyu tonlar seçmelisiniz. Tercihiniz koyu tonlardan yana olduğunda bu tezatlığı daha yumuşak hale getirecek pastel renk tonları ile dengeleyebilirsiniz.

 


# mavi pantolonun üstüne ne gider, lacivert pantolon üstüne ne giyilir erkek, kol dugmeli erkek gomlekleri kot pantplonla giyiliprmi, lacivert pantolon pembe gömlek, lacivert pantolon Üstüne hangi rengi ceket gider,
3 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir